+370 687 50022     info@cervusaureus.lt

+370 687 50022     info@cervusaureus.lt

Medžioklės patirtis Lietuvoje

Dar Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje medžioklė buvo ne tik skanios ir sočios vakarienės tikslas, bet aistra ir hobis. Sumedžioję žvėrį Lietuvos medžiotojai pagerbdavo jį medžioklinių ragų garsais. Šios ir kitos medžioklės tradicijos yra išlikę iki šių dienų. Stambiųjų gyvūnų medžioklė (stumbrų, elnių, briedžių) visų pirmiausia buvo visuomenės elito privilegija bei pramoga: Vilniaus, Trakų, Kernavės ir Nemenčinės apylinkėse kilo pirmosios rezidencijos bei pilys, skirtos medžioklei. Tad galima teigti, kad Lietuvoje medžioklės tradicijos yra labai senos ir gerbiamos.

Medžioklės kultūra ir ypatumai

Šiuolaikinės medžioklės kultūrai ir etikai didelę įtaką padarė prieš kelis šimtmečius vykusios medžioklės šventės, kurių metu buvo ne tik linksminamasi ir valgoma, bet šlovinamas humanizmas medžioklės metu ir puoselėjama meilė gyvūnams. Tad tokios šventės leido susiformuoti labai gražioms bei ilgalaikėms tradicijoms, o tuo pačiu ir medžiotojų garbės kodeksui. Medžioklės kultūra visame pasaulyje buvo ir yra kuriama žmonių, kurie puoselėja bei paiso medžioklės taisyklių ir specialios tvarkos.

Lietuvoje kasmet pastebima tendencija, kuomet atsiranda vis daugiau norinčių atvykti ir čia medžioti užsieniečių iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Baltarusijos, Danijos, Vokietijos ir kitų šalių. Jų tikslas sumedžiotų žvėrių trofėjai – iltys ir ragai. Komercines medžiokles arba medžioklės turizmą Lietuvoje organizuoja privačios ir valstybinės įmonės, kruopščiai planuojančios atvykstančiųjų medžiotojų vizitus ir siekiančios užtikrinti medžioklės tvarkos laikymąsi. Užsienio piliečiui, norinčiam medžioti Lietuvoje, reikia turėti nacionalinį medžiotojo bilietą ir tarptautinį leidimą ginklui laikyti ir transportuoti. Beje, ginklą galima ir išsinuomoti.

Lietuvos medžioklės turizmo patrauklumas

Atvykstančius į Lietuvą užsienio medžiotojus čia traukia natūralūs miškai bei graži gamta. Tad atsiranda ir norinčių užsiimti fotografijų medžiokle. Atsivežę reikiamą vaizdo techniką bei aparatus, jie stebi gamtą ir  gyvūniją, ją įamžindami.

Lietuvos medžioklės turizmas jau gali konkuruoti su kitų šalių paslaugų kainomis šiame sektoriuje. Įmonės, siūlančios tokio pobūdžio turizmą Lietuvoje, iki smulkmenų suplanuoja visą medžioklės laikotarpį – nuo sutikimo oro uoste, vietovės, kurioje bus medžiojama, sumedžiotų žvėrių apdorojimo iki patogaus apgyvendinimo bei kito laisvalaikio praleidimo paslaugų. Yra žinoma istorijų, kuomet kitų šalių medžiotojai iš anksto, metams į priekį rezervuojasi vietas tauriųjų elnių medžioklei Lietuvoje. Beje, pastebima tendencija, jog vis dažniau sulaukiama medžiotojų moterų. Tad šis užsiėmimas nebėra vien vyriška pramoga ir hobis.

Medžioklinių kelionių paketo kaina priklauso ir nuo ketinamų medžioti žvėrių rūšies (pvz. tariųjų elnių, danielių) trofėjinių savybių. Medžioklės mokestis priklauso nuo pasirinktos medžioklės rūšies. Brangiausia yra kanopinių žvėrių medžioklė, tokių kaip tauriųjų elnių su trofėjiniais ragais, medžioklė, jų tykant, sėlinant ar varant.

Rinkdamiesi medžioklės turizmo paslaugas Lietuvoje, užsienio medžiotojai dažniausiai atvyksta 3-7 dienoms. Atvykstantiems į Lietuvą užsienio medžiotojams suteikiamos aukščiausios rūšies medžioklės paslaugos, nes jos reprezentuoja Lietuvą ir jos senas tradicijas, tuo pačiu visiškai atitinkant europinius standartus.

Medžioklėje labai svarbus santykis su gamta ir žvėrimis. Suprantama, medžiotojo etika įpareigoja saugiai elgtis su ginklu bei nuolat lavinti šaudymo įgūdžius. Sužeidus gyvūną, būtina jį surasti, o visus medžioklės trofėjus eksponuoti ir saugoti.

Pagarba žvėriui, gamtai ir jos saugojimas – mūsų visų reikalas.

Kodėl verta rinktis Cervus Aureus medžioklės plotus?

 

Mūsų medžioklės plotuose sutiksite išskirtinių ragų Tauriųjų elnių, Danielių ir Muflonų. Daugybę metų dalyvaujame medžioklėse įvairiose pasaulio šalyse, todėl mūsų organizuojamos medžioklės miške turtingame Tauriųjų elnių, Danielių ir Muflonų, leis praleisti įsimintiną laiką gamtoje ir grįžti su trofėjais.

SUSISIEKITE

11 + 5 =

+370 687 50022

linas@cervusaureus.lt
www.cervusaureus.lt

UAB „Cervus aureus“

Knabikų g. 39,

89311 Knabikų kaimas,

Mažeikių r. sav.

Kodas: 302443691
A/S: LT100004961014